Bahçeşehir Psikolog

Başak Tanrıverdi

Başak Tanrıverdi

BAHÇEŞEHİR PSİKOLOG

Bahçeşehirdeki psikoloji kliniğimiz de çocuk ve ergen terapileri yürümektedir. Terapiler; kişinin ruhsal, duygusal ve davranışsal sorunlarının çözümünü kapsayan methodları içerir. Çocuk ve ergen terapileri sadece bireyi hedef almaz; zaman zaman tüm aile bireyleri terapiye dahil olarak bütüncül bir yaklaşımla aile sistemi ele alınarak Merkezimizde uygulanan çocuk bazlı terapi ekolleri oyun terapisi, çocuklarla bilişsel davranışçı terapi, dinamik yönelimli terapi ve aile terapisidir

ÇOCUK TERAPİYE NASIL HAZIRLANIR?

Ailelerin yanlış tutum ve söylemleri çocukları daha terapi başlamadan bile süreçten soğutabilmektedir. Görüyoruz ki birçok aile psikolog hakkında yanlış bilgi vermekte ve ya yalan söyleyerek çocuğu seansa getirmektedir. Çocuğunuza karşı dürüst olarak seansı sağlıklı bir şekilde başlatmanız sizin elinizde.

Ona gerekli açıklamaları yapın; çocuğunuz suçlu veya hatalı davrandığı için psikoloğa gidiliyor imajını çizmeyin. ‚‘‘ Aile olarak çözüm süreci ile ilgili yardıma ihtiyacınız var ve süreç hepimizin süreci ‘‘ diyerek gerekli açıklamayı yaparsanız çocuğunuzu suçlamış olmazsınız ve anlaşıldığını hissederek terapiyi daha rahat kabul eder. Biz doktor değiliz, psikolog iğne yapmaz, ilaç vermez. Anne babalar çocukların yaramazlıklarını durdurmak adına doktorları tehtid aracı olarak sıklıkla kullanmaktadır. Aynı şekilde psikoloğuda doktor gibi tanıtabilmektedir.

Çocuklar daha ofisimize girmeden kapıda ağlamaya başlar.

Hayır!!! Psikolog sorunlarımızın çözümüne yardım edebilecek kişidir, bunu yaparkende kullandığımız yöntem oyundur. Oyun oynayarak çocuğun dünyasına girmeye çalışırız.

Çocuğunuz ergenlik döneminde ise; görüşmelerin gizliliğinden bahsedebilirsiniz.

Bahçeşehir – İSTANBUL

Tel görüşmesi Pazar hariç !    Saat 11.00 ile 19.00    

Ofis Gsm :  0542 401 17 24

İstanbul Bahçeşehir semtinde bulunan  danışmanlık merkezimizde çocuk ve ergen terapileri, aile ve çift terapileri, yetişkin terapileri yapılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

Önemli!!! Sitede bulunan tüm yazı ve makaleler tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı, teşhis ve tedavi için kullanılamaz. Profesyonel destek için iletişime geçin.