Uzman Klinik Psikolog Başak Tanrıverdi

Oyun Terapisti, Aile ve Çift Terapisti, Çocuk Ergen Terapisti

Yeditepe Üniversitesi’nde psikoloji lisans eğitimini başarı ile tamamlamış, 2013 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansına başlamış ve ” Engelli çocuğa sahip anne babaların sürekli ve durumluluk kaygı düzeyleri ile ebeveyn stilleri arasındaki ilişki” konulu tezi ile bitirmiştir.

Lisans süresince Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde ve Gaziosmanpaşa Hastanesinde staj yapmıştır. Yine lisans süresinde Anadolu yakasında bir çocuk esirgeme kurumunda okul dönemi çocuklarıyla grup çalışmalarını gönüllü olarak yürütmüştür.

Lisansı tamamladıktan sonra 1.5 sene özel bir kurumda öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, hafif düzeyde zihinsel yetersizliği, yaygın gelişimsel bozukluğu ve davranım bozuklukları olan çocuk ve ergenlerle bireysel seansları ve aile danışmanlığı programını, kurum içindeki veli toplantılarını, öğretmenler toplantılarını, sosyal sorumluluk projelerini ve etkinlikleri sorumlu psikolog olarak yürütmüştür.

Çalışma süresi boyunca okul öncesi dönem çocukları, okul dönemi çocukları ve ergenlerin akademik, zihinsel ve bedensel gelişim süreçlerine yönelik testler uygulamış ve danışmanlıklarını yapmıştır. Özel Eğitimde çalıştığı dönemde kadın sığınma kurumundaki çocukları gönüllü olarak değerlendirmeye almıştır. Çeşitli anaokullarında hizmet içi eğitim ve seminer vermiştir.

2014 yılında Beylikdüzü’ nde kurucusu ortaklarından olduğu Psikolojik Danışmanlık Merkezinde çocuk ve ergen terapilerini yürütmüştür. 2018′ den itibaren Başakşehir’de bir danışmanlık merkezinde çalışmalarına devam etmektedir. Çocuk ve Ergen Psikoterapistidir. Kullandığı teknikler Oyun terapisi, Bilişsel Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Şema Terapi ve EMDR ‘dır . Çeşitli kanal ve dergilere röportaj vermiştir. Evli ve 1 erkek çocuğu annesidir.

Lütfen info@basaktanriverdi.com adresinden istediğiniz zaman bana e-posta göndermekten çekinmeyin veya beni Instagram‘da bulun. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

Önemli!!! Sitede bulunan tüm yazı ve makaleler tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı, teşhis ve tedavi için kullanılamaz. Profesyonel destek için iletişime geçin.